Kobiety, musicie w końcu poznać prawdę!

Kobiety, musicie w końcu poznać prawdę!

Zaczynam pisać tutaj, bo mam dość zakłamanych artykułów dla kobiet. Już nam wystarczy tekstów o tym, co zrobić, żeby on nas chciał, o rzeczach, które musimy mówić, żeby randka się udała. Nie jesteśmy grzeczne, ani nie jesteśmy księżniczkami. Jesteśmy kobietami XXI wieku.

Od kiedy pamiętam

zawsze słuchałam tych głupot, powtarzanych przez kolorowe magazyny, koleżanki, kobiety z mojej rodziny i, przede wszystkim, internet. Na moje szczęście, wiedziałam, że to nie jest prawda. Że wcale nie muszę gryźć się w język. Że nie mam obowiązku bycia stuprocentową damą. Że mogę robić, co chcę, jak chcę i na moich warunkach. Że mogę mieć kolegów. Że moje życie nie kręci się wyłącznie wokół facetów, kosmetyków i bycia ułożoną.

I chociaż wszystko się powoli zmienia, nadal nie ma zmiany w nas, kobietach. Uwielbiam wszystkie ruchu typu body positive, bo pokazują nam dobre przykłady. Pozytywne przykłady.

Z drugiej strony

ja nadal widzę moją mamę i moją babcię. Mama jest kobietą sukcesu. Jedną z tych, które są w zarządzie, osiągnęły dużo i mają odpowiedzialną pracę. Które noszą ładne sukienki i ładne buty. Które są zawsze eleganckie i wzbudzają respekt. I co z tego? Dalej wraca do domu, w którym jest sprzątaczką, kucharką i wszelkimi sprzętami agd. Większość prac domowych robi sama, czasem z niewielką pomocą taty. Chociaż nienawidzi gotować, robi to codziennie. Chociaż plecy ją bolą to stoi i prasuje podkoszulki mojego taty.

Moja babcia jest na emeryturze. Jest świetnym przykładem wesołego staruszka – koleżanki, dancingi, sanatoria. Dziadek nie żyje od prawie dziesięciu lat i, szczerze, od tamtego czasu babcia tylko rozkwitła. Jest samodzielna, pełna energii i chęci życia. Ale nadal ostrzega mnie, że chłopak mnie rzuci, jak nie przygotuje mu obiadu. Nadal mówi: „dbaj o niego, bo nigdy nie wiadomo, a to taki dobry chłopak”. Nadal uważa, że to ja powinnam robić większość rzeczy w mieszkaniu.

Kobieta kobiecie

Najgorsze jest to, że same sobie to robimy. Oceniamy się nawzajem. Obrażamy siebie nawzajem. Wyrażamy naszą wartość przez ilość urodzonych dzieci i to, czy jesteśmy dobre w łóżku. A przynajmniej to wmawiają nam gazety i portale kobiece.

Dlatego ja mówię nie. Możemy budować fajne, partnerskie relacje. Możemy nie ograniczać się do tego, czy mamy czy nie mamy dzieci. Możemy być wyluzowane i nie przejmować się czyjąś opinią na nasz temat. Możemy zarabiać pieniądze, robić biznesy i nie przejmować się tym, czy wypadniemy miło. Możemy się dobrze bawić na imprezie.

Ty możesz i ja też mogę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *